Wycieczki na Narty   Szybkie Odchudzanie   Wyjazdy Narty   Zdrowie i Uroda   Bilety Lot   Bilety Autokarowe   Bilety Ryanair   Pożyczki Chwilówki  
  
  Jaworzyna Krynicka
  Wyciągi Narciarskie
  Kolej Gondolowa
  Krynica Zimą
  Noclegi Krynica
  Szlaki Turystyczne
  Okolice Krynicy
  Krynica Mapa
  Rowery Górskie
  Galeria - Zdjęcia
  Wyjazdy na Narty w Alpy
  Kontakt
 
 


Wycieczki na Narty w Alpy

Każdy kto jest miłośnikiem zimowego szaleństwa, a zwłaszcza nart, doskonale zdaje sobie sprawę, że najlepsze warunki do szusowania są na stokach alpejskich. Stąd też coraz więcej osób decyduje się na narty w Alpach, gdzie mamy gwarancję odpowiedniej grubości pokrywy śnieżnej i doskonale przygotowanego stoku, w przeciwieństwie do naszych rodzimych górskich miejscowości, które od kliku lat cierpią na niedobór białego puchu.

Decydując się na zimowe szaleństwo w Alpach do wyboru mamy przede wszystkim cztery kraje – Szwajcarię, Austrię, Francję oraz Włochy.

Alpy Szwajcarskie to przede wszystkim miasta: Sankt Gallen, Winterthur oraz Fryburg. To tam znajdują się najpopularniejsze szwajcarskie kurorty, a w ich okolicach znajdziemy bardzo dużą liczbę tras narciarskich. 

Z kolei austriacka część Alp słynie z doskonałych warunków dla narciarzy, które utrzymują się praktycznie cały rok, zwłaszcza w wyższych partiach gór. Do najpopularniejszych wśród turystów miejscowości austriackich należy przede wszystkim Salzburg oraz Innsbruck, który od lat jest też zimowym centrum skoków narciarskich.

Jeśli zdecydujemy się wybrać na narty we francuską część Alp, do wyboru mamy kilka regionów m.in. Górna Sabaudia, Sabaudia oraz Alpy Wysokie. Co do miast, to najchętniej odwiedzane są Grenoble, Chambery i Chamonix oraz  Saint Etienne słynące z bardzo dobrych warunków dla narciarzy.

Alpy Włoskie to nie tylko góry – to również piękne polodowcowe jeziora, które zachwycają swoim widokiem. Ta część Alp cechuje się nieco łagodniejszym klimatem, w przeciwieństwie do pozostałych regionów, jednak i tutaj znajdziemy bardzo dobrze przygotowane ośrodki dla narciarzy, m.in., w Trydencie i Turynie, w którym również odbywały się skoki narciarskie, a w 2006 r. także Zimowe Igrzyska Olimpijskie.

Chociaż wszystkie te miejscowości są zlokalizowane w wyższych partiach gór, dojazd do nich z Polski nie jest skomplikowany. Bez problemu znajdziemy autokary do Innsbrucka, Salzburga, Saint Etienne, Winterthur czy Turynu, a bilety autokarowe do Francji, Włoch, Austrii czy Szwajcarii kupimy w internecie bez dodatkowych opłat i prowizji. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko czas, ale również pieniądze.

Przydatne informacje:

Jafi Sport - Organizator wycieczek na narty - www.jafisport.pl
Ambasada Austrii - http://www.ambasadaaustrii.pl/
Ambasada Włoch - http://www.rzym.msz.gov.pl/pl/
Przewozy autokarowe do Szwajcarii - http://autokarszwajcaria.pl/
Przewozy autokarowe do Francji - http://www.autokardofrancji.pl/